به این افراد بسته حمایتی تعلق نمی گیرد

به گزارش بورس آموز و به نقل از خبرگزاری میزان، در حالی که مدت‌ها است از سوی مسئولان دولتی وعده پرداخت بسته حمایتی به کارگران داده شده است، اما همچنان بخش زیادی از کارگران این بسته را دریافت نکرده اند.

طبق اعلام مسئولان تامین اجتماعی تمامی بیمه‌شدگانی که حقوق کمتر از سه میلیون تومان دریافت می‌کنند مشمول این بسته هستند که تعداد آن‌ها ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر است.

بر اساس آمار حدود ۱۴ میلیون کارگر در کشور وجود دارند این در حالی است که محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز گذشته از واریز این بسته به حساب ۶.۵ میلیون نفر از کارگران خبر داده بود اما، طبق گزارش‌ها هنوز کارگران زیادی که طبق اعلام مسئولان واجد شرایط دریافت این بسته هستند دستشان از این بسته کوتاه مانده است.

در همین رابطه، رحیم اردلان معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی درباره چرایی تعلق نگرفتن بسته حمایتی به برخی افراد گفت: مبالغ به حساب سرپرست خانوار واریز خواهد شد، اما امکان دارد فردی بیمه شده باشد، اما سرپرست خانوار نباشد یا ممکن است در یک خانواده چند نفر مشمول این طرح باشند، به عنوان مثال پدر بازنشسته تامین اجتماعی و یا بازنشسته دولت است و یا تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و یا تامین اجتماعی باشد که در این صورت فقط یک سهمیه سبد کالا به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

وی گفت: رقمی که در اختیار ما قرار گرفته است برای ۶.۵ میلیون نفر است که باید پرداخت کنیم و افراد جدید می‌توانند برای سری‌های بعد ثبت نام کنند.

گفتنی است؛ طبق اعلامی که از سوی متولیان امر صورت گرفته جامانده‌های بسته حمایتی می‌توانند طی تماس با ۱۴۲۰ پیگیربسته حمایتی خود باشند.

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.