شاخص کانال 93 هزار واحد را از دست داد

روز جاری شاخص کل در ادامه روند نزولی که از ابتدای هفته آغاز کرده با افت 121 واحدی تا این لحظه در محدوده 92 هزار و 927 واحد قرارا دارد. حجم و ارزش معاملات همچنان ناچیز و دلسرد کننده است بع گزارش بورس اموز به نقل از اقتصاد آنلاین در ادامه روزهای تردید و بی‌ثباتی، تالار حافظ نیز معاملات کم رمقی را تجربه می کند. اخبار منتشر شده ضد و نقیض از آینده سیاسی کشور و سردرگمی فعالان بازار از یک سو و جهش قیمتی در بازارهای موازی از سویی دیگر سبب شده است تا وضعیت مطلوب بنیادی شرکت های بورسی نیز کم رنگ شود.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران تا این لحظه 940 میلیون ورقه بهادار به ارزش 300 میلیارد تومان دادوستد شده است که از این میزان تنها 70 میلیارد تومان به معاملات خرد سهام و حق تقدم در بورس اختصاص داشت. با این حجم از معاملات شاخص کل در آستانه از دست دادن کانال 93 هزار واحد قرار گرفت. شاخص هم وزن اما افت بیشتری را تجربه کرده و با کاهش 78واحدی در پله  16 هزار و 449 واحد قرار دارد.

در بین نمادهای تاثیرگذار بر نماگر بازار، معاملات مثبت «فولاد»، «فارس» و «همراه» هرکدام به ترتیب 43، 34 و 30 واحد شاخص را بالا بردند. اما از سویی دیگر معاملات منفی «رانفور»، «تاپیکو» و «دعبید» مجموعا 90 واحد شاخص را عقب کشیدند.

اما در میان خرید و فروش حقیقی ها بیشترین حجم خرید این گروه در نماد «وبیمه» به ارزش نه میلیارد تومان  و بعد از آن «فایرا» با یک میلیارد تومان انجام شده است. از سویی دیگر حقوقی «وبصادر» همچون روزهای گذشته حمایت خود را  از این سهم با خرید 3 میلیارد تومانی نشان داد. بعد از آن بیبشترین خرید حقوقی ها در نماد «شبریز» با یک میلیارد تومان صورت گرفت.

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.