کسری ۷.۵هزار میلیاردی سایپا و ایران خودرو در صورت عدم افزایش قیمت

اروپا به همراه روسیه و چین به امید نجات برجام، در حال بررسی توافقی است که به موجب آن، ایران در ازای دریافت کمک مالی، برنامه موشک بالستیکی و فعالیت‌ها در منطقه را محدود می‌کند.
 

 

به گزارش پایگاه خبری بورس آموز به نقل از بورس پرس روزنامه آلمانی ولت ام سونتاگ به نقل از منابع بلندپایه در اتحادیه اروپا اعلام کرد: اروپا به همراه روسیه و چین به امید نجات برجام، در حال بررسی توافقی هستند که به موجب آن، ایران در ازای دریافت کمک مالی، برنامه موشک بالستیکی و فعالیت‌ها در منطقه را محدود می‌کند. مقامات این کشورها در هفته آینده به رهبری هلگا اشمیت در وین برای بررسی خروج آمریکا از برجام جلسه می‌گیرند.

آلمان، فرانسه، بریتانیا، روسیه و چین در این جلسه شرکت خواهند کرد، اما آمریکا در این جلسه حضور نخواهد داشت. ایران که در گذشته با درخواست‌ها برای محدود کردن برنامه موشکی مخالفت کرده، هنوز معلوم نیست که در این جلسه شرکت کند.

از جمله دلایل دونالد ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای این بود که این توافق برنامه موشکی ایران و فعالیت‌های آن در منطقه را پوشش نمی‌دهد. اما اکنون به گفته این روزنامه آلمانی، رسیدن به یک توافق جدید که ضمن حفظ برجام، برنامه موشک بالستیکی ایران و نیز فعالیت‌های منطقه‌ای آن را محدود می‌کند، ممکن است ترامپ را متقاعد کند که تحریم‌های ایران را رفع کند.

یک دیپلمات بلندپایه اتحادیه اروپا به روزنامه ولت ام سونتاگ گفت: باید از چیزی به نام توافق هسته‌ای وین دور شویم و تعدادی عناصر اضافی اضافه کنیم. فقط این کار، ترامپ را به موافقت و رفع مجدد تحریم‌ها متقاعد خواهد کرد.

بنابراین گزارش،با توجه به این درک که دور زدن تحریم‌های آمریکایی برای شرکت‌های اروپایی دشوار است، مقامات در حال بررسی یک رویکرد جدید هستند.توافق جدید ممکن است شامل میلیارد‌ها دلار کمک مالی به ایران شود. این کمک‌ها چیزی شبیه به کمک‌های میلیاردی اروپا به ترکیه برای میزبانی از مهاجران و بستن مرزها است.

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.