۳ دلیل تغییر با اهمیت درامد خودروساز بورسی با تعدیل ۵۰ درصدی

شرکت ایران خودرو درخصوص تغییر با اهمیت در عملکرد سال مالی ۹۶ که منجر به تعدیل منفی ۵۰ درصدی در پیش بینی درآمد هر سهم شد، شفاف سازی کرد.
 

 

به گزارش بورس آموز به نقل از پایگاه خبری بورس پرس،شرکت ایران خودرو که با سرمایه 1.53 هزار میلیارد تومانی در بازار اول معاملات بورس درج شده،درخصوص تغییر با اهمیت در عملکرد سال مالی ۹۶ شفاف سازی کرد.

براین اساس،"خودرو" با توجه به تغییر پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 96 از 111 به 55 ریال و تعدیل منفی 50 درصدی درخصوص اهم دلایل این تغییر با اهمیت اعلام کرد: افزایش نرخ ارز در 3 ماهه آخر سال گذشته و بالتبع افزایش در بهای نهاده های تولید و همچنین عدم افزایش نرخ محصولات متناسب با افزایش بهای تمام شده موجب کاهش سود ناویژه شده است.

متناسب با افزایش قابل توجه در تیراژ تولید،هزینه های جذب نشده نسبت به آخرین پیش بینی سال 96 معادل 45 درصد کاهش یافته،همچنین با توجه به برگزاری برخی از مجامع گروه ایران خودرو و افزایش 63 درصدی درامد حاصل از سرمایه گذاری در سهام شرکت ها،خالص سایر درامدها و هزینه های عملیاتی در مقایسه با آخرین پیش بینی سال 96 افزایش یافته است.

با توجه به افزایش سود ناشی از فروش دارایی های ثابت و سود ناشی از تسعیر نرخ ارز،خالص سایر درامدها و هزینه های غیرعملیاتی در مقایسه با آخرین پیش بینی سال 96 افزایش یافته است.

بنابراین گزارش،این شرکت بورسی در 9 ماهه دوره مالی گذشته مبلغ 67 ریال معادل 122 درصد از پیش بینی درآمد هر سهم را پوشش داده است.

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.