دو عامل اصلی افزایش بی نظیر شاخص بورس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دو عامل پیش بینی افزایش میزان سودآوری شرکت ها و تغییرات قیمت دارایی پایه در افزایش بی نظیر شاخص بورس تاثیرگذار بوده است.
 

 

به گزارش بورس آموز به نقل از بورس پرس، محمدرضا پورابراهیمی درباره رکورد زنی های شاخص بورس به خانه ملت گفت: در نوسانات شاخص بورس دو عامل پیش بینی افزایش میزان سودآوری شرکت ها و تغییرات قیمت دارایی پایه تاثیرگذار بوده و هست. رشد شاخص بورس عمدتا ناشی از تغییرات قیمت دارایی پایه شرکت های بورسی بوده که در این رابطه رشد نرخ ارز تاثیرگذار بوده است.

وی افزود: تغییرات قیمت دارایی پایه شرکت های بورسی بر ترازنامه شرکت ها موثر بوده و به مانند بحث تجدید ارزیابی است و با رشد نرخ ارز، تقاضا برای خرید سهام نیز رشد می کند.بیشترین سهم در عدد شاخص بورس ناشی از تغییرات قیمت دارایی پایه به واسطه تغییر نرخ ارز است.

پورابراهیمی گفت: افزایش پیش بینی شده سودآوری برای شرکت های صادراتی نیز در رشد شاخص بورس تاثیرگذار بوده چرا که صادرات براساس دلار با نرخ جدید انجام می شود البته در موضوع محاسبه لحاظ نرخ دلار دولتی یا آزاد مهم است. به طور طبیعی موضوعات مذکور در رشد شاخص بورس تاثیر داشته

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.