احتمال عرضه اولیه زپارس در هفته آینده|شرکت برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی دارد

مراسم معارفه شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس (زپارس) که قرار است سهام آن در بورس تهران عرضه اولیه شود، دیروز در محل هتل سیمرغ تهران برگزار شد و فعالیت و عملکرد این شرکت به استماع حاضران رسید.

به گزارش بورس آموز به نقل از رادیو سهام ،  شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس (سهامی عام) با سرمایه ۳۲ میلیارد و ۵۳۴ میلیون تومان به زودی با نماد «زپارس» مورد عرضه اولیه سهام قرار می گیرد. قرار است ۱۰ درصد از سهام این شرکت در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران عرضه شود. به همین مناسبت دیروز مراسم معارفه این شرکت در محل هتل سیمرغ تهران برگزار شد.

سهامداران عمده این شرکت عبارتند از شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (۳۹٫۹۹ درصد)، شرکت سهامی کشت و صنعت و دامپروری مغان (۳۹٫۹۹ درصد) و شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا (۲۰ درصد). این شرکت به عنوان بزرگترین تولیدکننده بذر کشور به تولید انواع محصولات کشاورزی، زراعی و اجرای طرح های زراعت، دامپروری، پرورش طیور، آبزیانری، باغداری و تولید محصولات خارج از فصل و گلخانه ای می‌پردازد.

به گفته ارسلان کاظم پور، مدیرعامل شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس،  نقاط قوت شرکت عبارتند از: واقع شدن در اراضی حاصلخیز دشت مغان، وجود اراضی مرغوب زراعی و حق آبه مربوط که بستر مناسبی برای تولیدات انواع گیاهان ازجمله بذور مورد نیاز کشور و منطقه است،  وجود دامپروری صنعتی یک هزار رأسی و امکان توسعه آن که تأمین بخشی از نهاده های آن در زنجیره تکمیل الگوی کشت شرکت است،  وجود سیستم فرآوری پیشرفته انواع بذور کشاورزی و وجود نیروی متخصص برای بهره برداری و توسعه سیستم های آبیاری نوین در داخل کشور. به گفته او شرکت برنامه افزایش سه هزار رأسی بخش دامپروری را دارد و برنامه بلندمدت داشتن ۱۰ هزار رأس است.

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.